Archiv pro rubriku: Aktuality

Aktuální informace o dění v Sam a spol.
Jednotlivé příspěvky je možné komentovat.

Jarňáky 2023 – první informace

Termín: od neděle 5. února do soboty 11. února 2023

Místo: Krušné hory, Háj pod Klínovcem, chata Barborka

Klínovec pro nás bude novinkou. Asi za námi tentokrát nepřijde Krakonoš, ale můžeme se těšit na kvalitní lyžařské terény, na kterých si užijí jak zdatní, tak začínající lyžaři. Chata Barborka se nachází pod severním svahem Klínovce, 1,5 km od skiareálu, přímo před chatou je zastávka skibusu.

Program: výuka lyžování a snowboardingu pro začátečníky, pokročilé i zdatné lyžaře a snowboardisty, radovánky na sněhu, hry v klubovně a další doplňkový program. Podle sněhových podmínek nabídneme i možnost výletu na běžkách.

Cena: 8.900,- Kč zahrnuje ubytování a stravu, dopravu dětí a zavazadel, odborné instruktory na lyžování a snowboarding, připojištění, pomůcky, odměny, ceny v soutěžích.

V ceně je zahrnuto i jízdné na vlecích v areálu Klínovec.

Novinkou pro nás bude i vaření s naší kuchařkou a z vlastních zdrojů. Děti budou v malé míře zapojené do chodu kuchyně.

Počet míst je omezen kapacitou penzionu (18 dětí).

Proto se, prosím, hlaste obratem – zasláním přihlášky, kterou naleznete zde a zaplacením zálohy ve výši 4500,- Kč.

Platbu proveďte na účet číslo 248112399/0800, který je veden u České Spořitelny – Praha 9. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte. Na požádání vystavíme doklad na příspěvek od zaměstnavatele.

Budeme rádi, když nám už teď dáte vědět, jestli Vaše dítě bude mít s sebou jen lyže, nebo i snowboard a běžky. Prosím, nedávejte dětem jenom snowboard.

Odjezd linkovým busem bude v neděli 5. 2. v dopoledních hodinách, příjezd v sobotu 11. 2. odpoledne.

Další podrobné informace k odjezdu a příjezdu, doplatku, podrobný seznam vybavení obdržíte včas na základě zaslané přihlášky a zaplacené zálohy.

 

Tak neváhejte a pište. Těší se SAM a spol.

Kontakty: kalkusovalucie@seznam.cz, tel. 736 426 442 – Lucka

Dračí rojení 2022

V létě se náš tábor nesl v duchu připomínání českých letních tradic. S koncem prázdnin tento duch nezmizel a my jsme se rozhodli začít oživovat i naše tradice samácké. Podzimní prázdniny pro nás byly vždy krásnou příležitostí, jak se po létě znovu potkat, zavzpomínat na prázdninová dobrodružství a pokochat se malebností podzimní přírody.
A tak jsme se ve skromném počtu sešli na dva dny na faře ve Hvozdnici, která nám poskytla perfektní zázemí pro to, co jsme si společně chtěli užít. Naše hlavní úsilí směřovalo k leteckému dni ve čtvrtečním odpoledni. Ale pěkně popořadě.
Ve středu ráno jsme se setkali a abychom se správně naladili a taky mezi sebou trochu otrkali – hned po příjezdu jsme si venku vyrobili malé dráčky – hlavy měli z kaštanu a ocasy z proužků barevného papíru. Když se hodili do vzduchu, ti vám letěli. Zahráli jsme si pár seznamovacích a zahřívacích her a šli jsme se ubytovat. Posilněni svačinou jsme se vrhli do stavby draků. Všemu předcházel pečlivý návrh a plán, jak bude drak vypadat. Kdo měl namalováno cvičně, pustil se do vymalovávání velkého draka. Dalo nám to práci, plocha je to veliká, ale všechny to bavilo a do oběda bylo hotovo. Honzis se mezitím vrhnul na vázání konstrukcí, abychom měli draka na co připevnit.
Po krátkém poledním odpočinku jsme se opět vypravili ven. Zahráli si pár her na hřišti v zahradě fary a pak se vydali na průzkum nedalekého lesa. Zahráli jsme si hru na stavitele, vyrobili nápis SAM a spol. a řekli si, co to vlastně je. Pro někoho to byla první samácká akce a věříme, že ne poslední. Popadané kmeny jsme využili k lezení a šplhání, vydovádění jsme se pak vrátili zpět na základnu, kde na nás čekala vynikající večeře. Po večeři měly děti chvilku pro sebe, společně si hrály na půdě. Když nám slehlo, vyrazili jsme se ještě jednou ven. Do tmy. Napřed, abychom si zvykli, jsme na zahradě hledali s baterkami v trávě světlušky, a pak jsme se opět vydali k lesu. Poslouchali jsme jeho zvuky, ticho, všímali si stínů. Odložili jsme baterky a dodávali si odvahu vydat se po světýlkách do lesa. Někdo to zvládl úplně sám, někdo ve dvojici s kamarádem, někdo se pro jistotu chytil za ruku dospěláka. Všichni ale došli až na konec, kde na každého čekalo překvapení – pamětní javorový list. Kdo chtěl, šel sám i zpět, na kraji lesa jsme si popovídali, jak se nám to líbilo, a to už bylo pro dnešek opravdu vše. Dali jsme si druhou večeři, vyčistili zuby a zachumlali se do spacáčků.
Ráno někteří nemohli dospat. První budíček o půl páté se nám ještě podařilo zažehnat, v půl sedmé už ale byli kluci natolik čilí, že probudili i kamarády a vstávali jsme všichni.
Po snídani jsme se opět vrhli na draky – ještě bylo potřeba je vyvážit a vyrobit ocasy. Když bylo hotovo, šli jsme řádit na zahradu. Kromě her mělo velký úspěch i společné tunelování na pískovišti. Po obědě jsme zabalili všechny věci, uklidili základnu a natěšené děti vyrazily pěšky na louku, kde nás čekalo to hlavní. Abychom měli na létání dost času a hlavně energie, zkrátili jsme přesun popovezením se auty přes les. Jaké bylo překvapení, když děti zjistily, že jsme je dovezli ke Hvozdíku – školky, kam mnozí rádi chodili a taky místu, kde obvykle vítr fouká. To ale nebyl případ čtvrtečního odpoledne. Je pravda, že zatímco jinde se asi nepohnul ani lísteček, na naší louce se mírný vánek občas zvedl. A tak se nám aspoň na chvilku podařilo dostat do vzduchu jak vlastnoručně vyrobené, tak v druhém kole i koupené draky. Děti se vyřádily, vylítaly a když už nás bolely nohy, sesedli jsme se u ohýnku, opekli si buřtíka, popovídali si, co se nám na Dračím rojení líbilo a příjemně akci zakončili. Místo větru nám hodně přálo sluníčko a my jsme si užili jeden z posledních opravdu teplých a krásně barevných dní.

Fotografie najdete: https://samaspol.rajce.idnes.cz/Draci_rojeni_2022/

Tak zase někdy ahoj!

Za tým SAM a spol.,

Lucka

Letní tábor „ZA POZNÁNÍM A DOBRODRUŽSTVÍM“ – 28. ročník

Základní informace k táboru:

Termín: od soboty 2. 7. do soboty 16. 7. 2022.

Znovu se vydáme do RS Jemčina = chatové středisko v tichém koutu na řece Nežárce.

Společně s Vašimi dětmi chceme znovu prožívat napětí a dobrodružství při hrách a soutěžích na souši, ve vodě, v klubovně.  Znovu chceme prožívat romantické chvíle u ohýnků při kytaře, pozorovat hvězdnou oblohu při usínání ve spacáku. Pěšky, na kolech či na lodích chceme poznávat další současné i historické zajímavosti v okolí základny. Chceme se setkat se starými kamarády, rádi poznáme kamarády nové. Program tábora je připravován pro každé počasí, je tvořen s ohledem na věk dětí, jejich schopnosti a dovednosti.

Cena tábora: 7 600,- Kč zahrnuje: ubytování v chatkách s lůžkovinami, dopravu dětí, přepravu kol a společného materiálu, stravování 5x denně + pitný režim, pojištění, půjčovné za materiál, vstupné do památek, odměny a ceny v soutěžích, upomínkové předměty, provoz doprovodného vozidla, technické zabezpečení programu ad.

Cena pro malé děti v případě účasti pouze na týden – 3600,- Kč.

Zálohu 4 000,- Kč uhraďte, prosím, do deseti dnů od potvrzení přihlášky na účet číslo 248112399/0800, který je veden u Čs. spořitelny – Praha 9. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte, do poznámky uveďte jméno dítěte. Zaplatit můžete po dohodě osobně proti potvrzení. Potřebná potvrzení pro příspěvek od zaměstnavatele na vyžádání vystavíme.

Další informace týkající se doplatku, programu, zabezpečení tábora, potřebných věcí, času odjezdu a příjezdu a další včas obdržíte.

 

Snad se letos vyhneme covidové hrozbě, ale přece jen…

V případě, že bude pořadatel nucen zrušit konání tábora z důvodů vyšší moci, zejména změny nařízení a podmínek pro pořádání akce ze strany státu, stanoviska hygienických orgánů, místního úřadu apod. před jeho zahájením, nebo ukončit tábor předčasně z nařízení hygienika z důvodu výskytu infekce, platí pro vrácení zaplacených poplatků tato pravidla:

  • zrušení tábora do 30. 6. 2022 – bude vráceno 100 % uhrazeného poplatk
  • zrušení tábora v jeho průběhu, bude vrácena úměrná částka nevyčerpaná z uhrazené částky.

 

Nenechávejte přihlášky na poslední chvíli. Přihlášku najdete na stránkách SAM a spol. zde.

Zašlete ji zpět na adresu kalkusovalucie@seznam.cz.

 

Případné konzultace na tel. číslech: 736 426 442 – Lucka, případně 603 902 252 – Sam.

Na setkání se těší SAM a spol.

Letní tábor „ZA POZNÁNÍM A DOBRODRUŽSTVÍM“ – 27. ročník BUDE

Základní informace k táboru:

Termín: od soboty 3. 7. do soboty 17. 7. 2021.

Znovu se vydáme do RS Jemčina = chatové středisko v tichém koutu na řece Nežárce.

Společně s Vašimi dětmi chceme znovu prožívat napětí a dobrodružství při hrách a soutěžích na souši, ve vodě, v klubovně.  Znovu chceme prožívat romantické chvíle u ohýnků při kytaře, pozorovat hvězdnou oblohu při usínání ve spacáku. Pěšky, na kolech či na lodích chceme poznávat další současné i historické zajímavosti v okolí základny. Chceme se setkat se starými kamarády, rádi poznáme kamarády nové. Program tábora je připravován pro každé počasí, je tvořen s ohledem na věk dětí, jejich schopnosti a dovednosti.

Cena tábora: 7.100,- Kč zahrnuje: ubytování v chatkách s lůžkovinami, dopravu dětí, přepravu kol a společného materiálu, stravování 5x denně + pitný režim, pojištění, půjčovné za materiál, vstupné do památek, odměny a ceny v soutěžích, upomínkové předměty, provoz doprovodného vozidla, technické zabezpečení programu ad.

Zálohu 1.000,- Kč uhraďte, prosím, do deseti dnů od potvrzení přihlášky na účet číslo 248112399/0800, který je veden u Čs. spořitelny – Praha 9. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte. Zaplatit můžete po dohodě osobně proti potvrzení. Potřebná potvrzení pro příspěvek od zaměstnavatele na vyžádání vystavíme.

Další informace týkající se doplatku, programu, zabezpečení tábora, potřebných věcí, času odjezdu a příjezdu a další včas obdržíte.

V případě, že bude pořadatel nucen zrušit konání tábora z důvodů vyšší moci, zejména změny nařízení a podmínek pro pořádání akce ze strany státu, stanoviska hygienických orgánů, místního úřadu apod. před jeho zahájením, nebo ukončit tábor předčasně z nařízení hygienika z důvodu výskytu infekce, platí pro vrácení zaplacených poplatků tato pravidla:

– zrušení tábora do 30. 6. 2021 – bude vráceno 100 % uhrazeného poplatku

– zrušení tábora v jeho průběhu, bude vrácena úměrná částka nevyčerpaná z uhrazené částky.

 

Nenechávejte přihlášky na poslední chvíli. Přihlášku najdete na stránkách SAM a spol. zde.

Zašlete ji zpět na adresu samaspol@seznam.cz.

 

Případné konzultace na tel. číslech 603 902 252 – Sam, 736 426 442 – Lucka.

 

Na setkání se těší Sam a spol.

Jarní prázdniny 2018 – lyžování v Krkonoších

Tak přátelé,

děti Vám již jistě spontánně převyprávěly zážitky z jarních prázdnin, které jsme společně prožili v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Ať vám je vyprávěly bezprostředně po akci nebo s odstupem času, je celkem jedno. Určitě jim věřte.
Děti byly totiž skvělé, fungovaly při hrách a soutěžích, dobře lyžovaly, byly učenlivé na snowboardech. Fungovaly i při těch méně populárních činnostech jakými jsou úklid, služba v jídelně, slušné chování a vystupování atd.
Proto jsme mohli hned druhý den otevřít v Peci pod Sněžkou Olympijský Samopark – každé dítě přispělo plamínkem při zapálení olympijského ohně, Valka s Luckou věnovaly Parku maskota, vztyčili jsme vlajku olympijskou a samáckou, zazněl slib i slavnostní fanfára. V Parku pak probíhaly souboje mezi reprezentanty dvou týmů – Býlí tygři vs. Olympionici. Soutěžilo se v biatlonu, curlingu, rychloklouzání, v hodu olympijským kruhem. Uskutečnily se mamutí skoky, hokejový slalom a pukecová rychlopalba, bobocross. Disciplín byla celá řada a většinou byly úsměvné, některé daly účastníkům zabrat, při jiných se Park otřásal v základech. Měli jsme možnost nahlédnout i do daleké budoucnosti – jak budou vypadat OH v příštím tisíciletí dle představ dětí. Vše vyvrcholilo závěrečnými závody ve slalomu na lyžích, na které nám poskytla přírodní sníh sjezdovka Košťálka v Janských Lázních.
Týden rychle uběhl a my jsme si ho fakt hodně užívali. V týmovém klání porazili Bílí tygři
Olympioniky o 3 body, za slalom si nejlepší odvezli medaile a všichni dostali diplom.
Dobře klaply i všechny přesuny včetně toho závěrečného zpět k rodičům. Přivítání účastníků výbornou buchtou na ještě teplém plechu bylo příjemné, a myslím, že by to do budoucna mohla být dost dobrá tradice .
Doufám, že všechny děti jsou v pohodě a my se těšíme na další setkání s Vámi.

P.S. Nezapomeňte do prázdninových vysvědčení poznamenat svá vyjádření, aby to měly děti v budoucích vzpomínkách kompletní.

Lucka, Šárka, Olina, Mišák a Sam

P.P.S. Fotografie najdete: https://samaspol.rajce.idnes.cz/Jarnaky_2018/
Videa zde: https://www.ulozto.cz/tam/_aSEA00PuVUeK

Jaké byly „Jarňáky 2015?“

Užívali jsme si je na technickém i přírodním sněhu při denním i večerním lyžování na kopcích Formánek, Košťálka, Černá hora-Protěž, Idyla.

Užívali jsme si je v kolektivu, kde své místo měli malí i velcí, začínající i zkušení lyžaři a snowboardisté, srandisti, rozesmátí i vážní účastníci.

Užívali jsme si je při soupeření v rozličných disciplínách „O Krakonošův pohár“, které se odehrávaly venku za vydatného sněžení, za podpory sluníčka, za deště i v útulné klubovně.

Užívali jsme si je při závodech ve slalomu na Košťálce, kde panovala výborná sportovní atmosféra. Při souboji s časem nerozhodoval ani tak lyžařský styl, ale dobře namazané lyže, nervozita závodníků a zdravé riskování.

Užívali jsme si je i při večerních programech v klubovně – při kytarách, kdy nevadí, že někdo zpívá falešně, někdo si jenom pobrukuje, někdo při písních rozjímá.

Užívali jsme si je při sáňkařském sjezdu z Černé hory se zastávkou na Modrokamenné boudě, kde nám naservírovali k čaji výborný borůvkový koláč. Na kopci Formánek se pak v podvečer vyřádili na saních i ti, kterým sjezd  z Černé hory nestačil.

Užívali jsme si je při slavnostním zakončení při předávání cen, diplomů, odměn, vysvědčení, pohárů. Nikdo neodešel s prázdnýma rukama.

Prostě jsme si je krásně užili. Tak zase za rok. Skol.

                                                                                                            Sam

Odkaz na fotky: http://samaspol.ulfree.net/foto/jarnaky/